/









AlloyMove Cordless Vacuum Cleaner, 550W 50KPA 70Mins Powerful Vacuum Cleaners for Home, with Anti-Tangle, LED Display Screen, Self-Standing Stick Vacuum for Hardwood Floors/Pet Hair/Carpet, A01
Visit the AlloyMove Storeâ
â
â
â
â
â
â
â
â
â
4.7|99 ratings
129.99
In Stock
FREE delivery Friday, March 13
About this item
- đ©ă50KPA Powerful Suction & Extra-Wide Floor Brushă
- đă70-Minute Long Runtime & LED Displayă
- đŻăSelf-Standing DesignăOur cordless handheld vacuum cleaner features a self-standing designâsimply turn off the power button to stop cleaning, with no need to worry about tipping over when placed. Equipped with an adjustable telescopic rod, it is convenient for users of different heights. Tip
- đăGreen LED Lights & Anti-Tangle Designă
- đă99.99% High-Efficiency Filtration & Washableă
- đăMultifunctional Design & Easy Storageă
- đ„ăPremium After-Sales Serviceă
129.99 CA
FREE delivery Friday, March 13
In Stock
Available Options:
2 variationsSecure transaction
Ships from and sold by Amazon.CA
AlloyMove Cordless Vacuum Cleaner, 550W 50KPA 70Mins Powerful Vacuum Cleaners for Home, with Anti-Tangle, LED Display Screen, Self-Standing Stick Vacuum for Hardwood Floors/Pet Hair/Carpet, A01
Product Information
| Brand | AlloyMove |
| Model Number | A01 |
| Colour | Silver |
| Product Dimensions | 40 x 15 x 40 cm; 2.27 kg |
| Capacity | 1.5 Liters |
| Power/Wattage | 550 watts |
| Voltage | 22.2 Volts |
| Noise Level | 60 Decibels |
| Special Features | â 550W brushless motor â 50KPA powerful suction â 70 minutes Runtimes â Cordless design â 7-layer high-efficiency filtration system â Anti-tangle brush â Self-standing design â Vacuum cleaner storage and charging station â Non-woven filter & sponge filter â 1.5L large dust cup â Retractable tube â Green LED brush light â Multi-function crevice tool â For carpets, floor mats, crevices or cars â 2-year warranty |
| Item Weight | 2.27 kg |
| ASIN | B0GH7PS4L6 |
| Best Sellers Rank | #1,583 in Home (See Top 100 in Home) #11 in Stick Vacuums & Electric Brooms |
| Date First Available | Jan. 16 2026 |
| Manufacturer | AlloyMove |
| Place of Business | [email protected] |