/







Anker 737 Power Bank, 24,000mAh 3-Port Laptop Portable Charger with 140W Fast Charging, Smart Display, Compatible with iPhone 17/16/15/14 Series, Vision Pro, Samsung, MacBook, and More
Visit the Anker Store★★★★★
★★★★★
4.5|16,364 ratings
Save 40%149.99$249.99
Prime
Climate Pledge Friendly
In Stock
FREE delivery Monday, April 6 Or fastest delivery Saturday, April 4. Order within 12 hrs 12 mins
Free delivery with Prime
About this item
- Power Through Your Day
- Intelligent Charge Monitoring
- Rapid Two-Way Charging
- Convenient and Airplane-Safe
- What You Get
149.99 CAwith Prime
FREE delivery Monday, April 6 Or fastest delivery Saturday, April 4. Order within 12 hrs 12 mins
In Stock
Available Options:
1 variationsSecure transaction
Ships from and sold by Amazon.CA
Return policy: Eligible for Return, Refund or Replacement
Anker 737 Power Bank, 24,000mAh 3-Port Laptop Portable Charger with 140W Fast Charging, Smart Display, Compatible with iPhone 17/16/15/14 Series, Vision Pro, Samsung, MacBook, and More
Product Information
| Compatible Phone Models | MacBook Air 2020, Samsung S22/S21/S20, iPhone 15/14/13/12 series |
| Connector Type | USB Type A, USB Type C |
| Battery Capacity | 24000 |
| Reusability | Rechargeable |
| Other Special Features of the Product | Digital Display, Fast Charging |
| Voltage | 5 Volts |
| Power Source | Battery |
| Amperage | 5 Amps |
| Number of Ports | 4 |
| Battery Charge Time | 52 minutes |
| Is Product Cordless | No |
| Is Electric | No |
| Portable | No |
| Number of Outlets | 3 |
| Compatible Devices | iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max, iPhone 14/13 Series, Samsung, MacBook, Dell, AirPods |
| Colour | Black |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Brand | Anker |
| Number of Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. |
| Model Name | 737 |
| Model Number | A1289 |
| Global Trade Identification Number | 00194644098728 |
| UPC | 194644098728 |
| Manufacturer | Anker Innovations Limited |
| Best Sellers Rank | #37 in Cell Phone Portable Power Banks |
| ASIN | B09VPHVT2Z |
| Antenna Location | Airpods, Laptop, Phone |
| Warranty Type | Limited |
| Item Weight | 630 g |
| Battery Weight | 390 Grams |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 11.6L x 5.5W x 5Th Centimetres |
| Item Dimensions | 15.6 x 5.4 x 5 Centimetres |
| Unit Count | 1 Count |