/









Beelink Mini PC, EQ14 Mini Computer Twin Lake N150(up to 4.6GHz) 4C/4T, Desktop Computer 16G DDR4 RAM 500G SSD 4K 60Hz Dual HDMI WiFi 6/BT5.2/Dual 1000Mbps for Office/Home/HTPC/W11 Home
Visit the Beelink Store★★★★★
★★★★★
4.1|102 ratings
Currently unavailable.
We don't know when or if this item will be back in stock.
About this item
- ✔️Powerful Performance
- ✔️High-capacity Storage
- ✔️Multiple Interfaces & Function
- ✔️Multiple Interfaces & Function
- ✔️Widely Used & Safety
CA
Currently unavailable.
We don't know when or if this item will be back in stock.
Secure transaction
Ships from and sold by Amazon.CA
Beelink Mini PC, EQ14 Mini Computer Twin Lake N150(up to 4.6GHz) 4C/4T, Desktop Computer 16G DDR4 RAM 500G SSD 4K 60Hz Dual HDMI WiFi 6/BT5.2/Dual 1000Mbps for Office/Home/HTPC/W11 Home
Product Information
| Operating System | Windows 11 Pro 64-Bits |
| Specific Uses For Product | Multimedia |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hardware Interface | FireWire eSATA |
| Item Dimensions | 12.4 x 11.2 x 4.1 Centimetres |
| Item Weight | 0.84 Kilograms |
| Video Output | HDMI |
| Video Output Interface | HDMI |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Memory Speed | 2280 MHz |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 2400 MHz |
| Processor Series | Intel N100 |
| Processor Count | 4 |
| Total Usb Ports | 4 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi |
| Wireless Compability | 802.11a/b/g/n/ac |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Brand | Beelink |
| Model Number | Beelink N95 |
| Model Name | Beelink |
| Processor Brand | Intel |
| Model Year | 2025 |
| Video Processor | Intel |
| Manufacturer Contact Information | Richmord, BC V6V2R6,CA |
| Warranty Description | 1 Year |
| Best Sellers Rank | #68,899 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #392 in Mini Desktops |
| ASIN | B08T6GSXRX |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Screen Size | 75 |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Human-Interface Input | Buttons, Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Standard keyboard |
| Keyboard Layout | QWERTY |