/








Beelink Mini S12 Mini PC,Intel 12th Alder Lake N100(4C/4T),Mini Computer 16GB RAM 500GB M.2 SSD, W-11 Gigabit Ethernet, 4K UHD, WiFi6, BT5.2 Home/Business Mini Desktop Computer
Visit the Beelink Store★★★★★
★★★★★
4.2|79 ratings
Currently unavailable.
We don't know when or if this item will be back in stock.
About this item
- Powerful Performance
- High-capacity Storage & Cooling
- Multiple Interfaces & Function
- Dual Screen Display
- Widely Used & Safety
CA
Currently unavailable.
We don't know when or if this item will be back in stock.
Secure transaction
Ships from and sold by Amazon.CA
Beelink Mini S12 Mini PC,Intel 12th Alder Lake N100(4C/4T),Mini Computer 16GB RAM 500GB M.2 SSD, W-11 Gigabit Ethernet, 4K UHD, WiFi6, BT5.2 Home/Business Mini Desktop Computer
Product Information
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Specific Uses For Product | Business, Gaming, Multimedia, Personal Use, HTPC, Home Server, Photo/Video Editing |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hardware Interface | 3.5mm Audio, Bluetooth, HDMI, USB 3.2 Gen 2 |
| Power Consumption | 14.99 Watts |
| Video Output | HDMI |
| Video Output Interface | HDMI |
| Hard Disk Interface | Unknown |
| Cooling Method | Air |
| Cache Memory Installed Size | 6 MB |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Memory Slots Available | 1 |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Processor Series | Celeron N |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| Processor Socket | LGA 771 |
| Processor Count | 4 |
| Total Usb Ports | 4 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Human-Interface Input | Keyboard |
| Brand | Beelink |
| Model Number | S12 |
| Model Name | S12 N100 |
| Built-In Media | 1 x Power Adapter (US Standard), 1 x User Manual, 1 x HDMI Cable (100CM), 1 x Beelink S12 N100 Mini PC |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | Intel Twin Lake-N100 |
| Video Processor | Intel |
| UPC | 810180171878 |
| Manufacturer | Shenzhen AZW Technology Co., Ltd. |
| Manufacturer Contact Information | Shenzhen AZW Technology Co., Ltd. |
| Warranty Description | 1 |
| Best Sellers Rank | #73,831 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #438 in Mini Desktops |
| ASIN | B0DXVGX4CM |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 1000MHz |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 Pixels |
| Display Type | LED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 4K |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, LAN, Wi-Fi |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Wireless Technology | Wi-Fi |