/









Beelink SER5 Mini PC W11 Pro, AMD Ryzen 5 5500U(6C/12T up to 4.0GHz), 16GB DDR4 500GB NVME SSD Graphics 6 core 1800MHz, 2.5G LAN/WiFi 6/BT5.2/HDMI+DP+Type-C Triple Display Mini Gaming PC
Visit the Beelink Store★★★★★
★★★★★
4.1|123 ratings
539.00
In Stock
FREE delivery Saturday, March 7 Or fastest delivery Tomorrow, March 4
About this item
- 👍【AMD Ryzen 5 Processor Ultra High-efficiency】Beelink SER5 Mini PC powered by AMD Ryzen 5 5500U 2.1-4GHz 6C/12T 8MB Cache, Radeon Graphics (6 cores, up to 1800Mhz). SER5 mini computer has preinstalled with w 11 system. A fast & smooth and low power consumption mini PC which can satisfy your diverse scenarios' use such as office work, home using, education industry , and light games etc.
- 👍【Expandable Memory and Storage】This Beelink SER5 built-in 16GB DDR4 RAM/ 500GB M.2 NVME SSD. Equipped with two memory slots, the 16GB RAM DDR4 (Max 3200Mhz) can be expanded up to 32GB RAM of single card slot and up to 64GB RAM of dual card slot. And you can expand the storage with M.2 NVME 2280 SSD upgrade to 2TB and via M.2 PCIE4.0 X4(2280) up to 4TB. Offers an excellent performance and smooth operation when you do heavy loading work.
- 👍【Support 4K & Triple screen display】This small pc 5500U is equipped with 7-core AMD Radeon graphics card with a main frequency of 1800MHz, which can output to three 4K@60Hz displays through DP+HDMI+Type-C ports, and you can do mulit-tasking, which will improve your work effeniency.
- 👍【Reliable Network Speed and Connection】SER5 5500U mini computer adopts 2.5G bps Ethernet LAN port, USB 3.2 Gen2 port*3, which provides high speed and reliable data transfer. Equipped with a Bluetooth 5.2 adapter WiFi 6, greatly improve wireless network performance and maintain stable and reliable WiFi speed and stays connected well to all your wireless accessories.
- 👍【Certification & Reliable Support Service】 All of Beelink Mini PCS obtained with FCC, CE, RoHS certification. All have passed strict inspection before shipping. If you have any questions about our mini pc, Please don't hesitate to contact us. We offer lifetime technical support, 1-year worry-free warranty and 24 hours customer service.
539.00 CA
FREE delivery Saturday, March 7 Or fastest delivery Tomorrow, March 4
In Stock
Secure transaction
Ships from and sold by Amazon.CA
Beelink SER5 Mini PC W11 Pro, AMD Ryzen 5 5500U(6C/12T up to 4.0GHz), 16GB DDR4 500GB NVME SSD Graphics 6 core 1800MHz, 2.5G LAN/WiFi 6/BT5.2/HDMI+DP+Type-C Triple Display Mini Gaming PC
Product Information
| Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Max screen resolution | 3840x2160 Pixels |
| Processor | 4 GHz ryzen_5 |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Hard Drive | 500 GB SSD |
| Graphics coprocessor | AMD Radeon Graphics 6 core 1600 MHz |
| Chipset brand | AMD |
| Card description | Integrated |
| Wireless Standard | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| Brand | Beelink |
| Series | SER |
| Item model number | SER |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | OS |
| Parcel Dimensions | 22.5 x 13.9 x 5.9 cm; 830 g |
| Colour | Black |
| Processor Brand | AMD |
| Number of Processors | 6 |
| Memory Type | SODIMM |
| Hard Disk Interface | ATA-4 |
| Hard drive rotational speed | 500.00 |
| ASIN | B0B423NMSY |
| Best Sellers Rank | #31,296 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #154 in Mini Desktops |
| Date First Available | June 23 2022 |
| Manufacturer | AZW |
| Place of Business | AZW |